Vína

BIBBIANO

CHIANTI CLASSICO

Farma sa nachádza v historickom Chianti regióne, v rámci zóny Chianti Classico. Od roku 1865 sa majitelia cez niekoľko generácií venujú pestovaniu viniča a olív. Zber a selekcia hrozien sa do dnešného dňa realizuje manuálne. Farma Bibbiano produkuje vína najvyššej kvality pri zachovaní rovnováhy medzi tradíciou a modernými metódami spracovania v kontinuite so svojou históriou.

BONOMONTE

CHIANTI CLASSICO

Bonomonte sa rozprestiera v srdci oblasti Chianti Classico, v kraji známom prastarou vinárskou tradíciou. Armando Formichi a Gina Guidotti už v roku 1982 predvídali potenciál tohto územia a splnili si svôj životný sen, spravovať vinicu.

Vinice sa rozprestierajú na 40 hektároch, s priemernou nadmorskou výškou 300 metrov, z čoho 37 hektárov pokrývajú červené odrody ako Sangiovese, Lanaiolo a Colorino a na ostatných 3 hektároch sa nachádzajú biele odrody Trebbiano Toscano a Malvasia Bianca.

FATTORIA ISPOLI

CHIANTI CLASSICO

Malé toskánske vinárstvo ISPOLI v oblasti Chianti, produkuje vysoko kvalitné vína tradičným spôsobom so špecializáciou sa na Chianti Classico. Vína z Fattorie Ispoli obsahujú výlučne hrozná dopestované v ich vlastných viniciach. Ako jeden z mála výrobcov tohto slávneho vína spĺňa podmienky pre BIO certifikát spoločnosti ICEA (Instituto per la Certificazione Etica e Ambientale) Agricoltura Biologica Regime di Controllo CE, Autorizzazzione IT ICA B 102, Reg. CEE 2092/91.

ROCCAPESTA

MORELLINO DI SCANSANO

Farma Roccapesta sa nachádza v oblasti Maremma, v južnej časti Toskánska. Príbeh ako z rozprávky tu spojil osudy Taliana a Slovenky, ktorý dnes spoločne vyrábajú špičkové vína, napriek tomu, že sú v kraji ktorý je neprávom trochu zabudnutý. Všetky práce realizujú ručne, vrátane zberu a odstopkovania, celé pestovanie je biologické a úzko späté s prírodnými danosťami.

TENUTA VALDIPIATTA

VINO NOBILE DI MONTEPULCIANO

Giulio Caporali, majiteľ a zakladateľ vinárstva Valdipiatta, kúpil pôvodné panstvo ku koncu roka 1980, aby si splnil svoj sen o vytvorení veľkéhé vína.

So silným, inovatívnym prístupom a hlbokým rešpektom k zemi, sa tomuto majiteľovi podarilo povýšiť vinárstvo Valdipiatta na jedného z najlepších producentov vína Vino Nobile di Montepulciano. "Je to môj Shangri-La", tak popisuje Giulio vinárstvo Valdipiatta. V roku 2002 presunul manažment majetku a vinárstva na jeho dcéru Miriam.


LA MANNELLA

Brunello di Montalcino

Farma "La Mannella", ktorú vlastní rodina Cortonesi, pokrýva plochu 56 hektárov, znich je 8 hektárov špeciálne zameraných na výrobu vína "Brunello di Montalcino", 2 hektáre olivových sadov a zostávajúce tvoria lúky a lesy. Ich vinárska činnosť začala na začiatku sedemdesiatych rokov a ich vinice sú umiestnené v jednej z najcennejších oblastí daného regiónu - severne a juho-východne od mesta Montalcino. Toto vinárstvo je relatívne mladé, ich prvé fľaškované víno je z roku 1990. Vinárstvo je čisto rodinný podnik, ktorý pracuje v súlade s tradíciou no s využitím moderných techonólogií, tak aby dosiahli tú najvyššiu kategóriu kvality produktov, ktoré vyrábajú. Výhodná poloha ich viníc, spolu s skalnatým podložím, vytvárajú ideálny základ pre hlboké a elegantné Brunello, ktoré je vhodné aj pre dlhé zrenie.